Zimná lezecká poézia.

posted in: Uncategorized | 0

I keď terajšia snehová nádielka ďaleko zaostáva za množstvom aké by očakával každý nadšený lyžiar, bežkár alebo samotný prevádzkovateľ vleku, predsalen sa vo vybraných lyžiarskych strediskách aj za pomoci umelého zasnežovania dá vyblázniť. Zatiaľ čo sa niekto vyberie na bežky, alebo na lyže či snowboard, verte či nie, niekto si môže v Tatrách liezť spokojne po skalách a dokonca hore bez.

„Počul som o tom už dávnejšie,  že sa dá liezť príjemne aj v zime na skalách otočených na juh. Dalibor mi vravel už skôr, že chodia partia v zime liezť. Že keď je inverzia, tak sa dá aj v zimných mesiacoch liezť bez trička. Spočiatku som tomu nechcel veriť, že naozaj bez trička, až kým som to sám neokúsil,“ komentoval bláznivé letné lezenie jeden z ľubovnianskych aktérov. 

Ako keď sa Maruška vybrala do snehom zaviatej krajiny hľadať v zime jahody a našla, tak aj títo zanietenci vertikálneho pohybu si uprostred zimy prišli na svoje, hľadali skaly na slnku a našli. Krásne dlhé previsnuté cesty v nádhernej tatranskej scenérii, s inverziou pod nohami a hrdo týčiacimi sa Lomnickým, Kežmarským štítom a v pozadí statočne sa prizerajúcou Kráľovou hoľou si plnými dúškami na čerstvom vzduchu vychutnávali vyznávači lezenia. A keď slnko zapadlo za tatranské končiare, pobrali sa z hôr nabití kopou energie späť do dolín, aby to čo načerpali dnes odovzdali s úsmevom medzi ľudí, medzi svojich najbližších. 

Za PP klan sa zúčastnili Rado, Dalibor, Igor, M.Neumeister, a za vabec Lanzi a Šaky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *