Festival horských filmov ZDRUFF v Starej Ľubovni. 7.ročník.

posted in: Nezaradené | 4

Máme za sebou 7.ročník filmového festivalu ZDRUFF, v ktorm mohli diváci vidieť 25 filmov a prezentáciu dvoch hostí Miroslava Peťa a Štefana Vyparinu. V dňoch 17.-18.11.2017 hostilo kino Tatra v Starej Ľubovni festival horských filmov ZDRUFF. Pri príležitosti sviatku 17.novembra prešlo deň predtým bránami kina 450 študentov z dvoch ľubovnianskych gymnázii a zo strednej umeleckej školy v Kežmarku. Organizátori z horolezeckého klubu Vabec na čele s predsedom a riaditeľom festivalu Danielom Šakom si pre nich pripravili výber štyroch filmov, v ktorých mohli vidieť extrémne športové výkony v skialpinizme, horského lezenia, surfovania a skokoch na horských zjazdových bicykloch. Piatok pokračoval festival premietaním 15 filmov a skvelou prezentáciou horského vodcu a extrémneho lyžiara,skialpinistu a horolezca Miroslava Peťa, ktorému sa ako prvému na svete podaril kontinuálny zjazd z vrcholu Kaukažskej Ušby 4710m. V sobotu si diváci užili porciu 11tich filmov a pochvaľovali najmä slovenské dokumentárne snímky ktoré získali aj ich najviac hlasov, a to film P.Barabáša Sloboda pod nákladom a film E.Baláža Nesmrteľný les. Domáci hosť z neďalekej obce Plavnica, Štefan Vyparina ako najlepší slovenský paraglidista predstavil divákom svoj letecký svet z vtáčej perspektívy. Bránami festivalu Zdruff prešlo za oba premietacie dni okolo 350 divákov. Ďakujeme divákom za hojnú účasť, sponzorom za hodnotné ceny a najmä festivalu Hory a mesto a jeho programovému riaditeľovi Alanovi Formánkovi za všetkych filmové znímky, ktoré obohatili nie jednu dušu nadšeného diváka.
Výsledky diváckej ankety 1. Sloboda pod nákladom 43hlasov 2. Nesmrteľný les 19hlasov 3. Boys in the Bugs, Mira ..obidva 18 hlasov.
Vidíme sa o rok na festivale ZDRUFF 16-17.11.2018.    Šaky.

4 Responses

  1. Predseda

    No behaju po Ľubovni a okolí :), žrebovali sme len tých čo tam boli. Ale veľa čo tam neboli ani nebolo asi tak zo 5.

  2. Zdruff

    Takže tí čo tam neboli a boli vyžrebovaní – cena im bola zaslaná, alebo sa miesto nich žreboval iný – prítomný účastník?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *