ZLOBIVÁ – otvára sezónu

posted in: Uncategorized | 0
Zima je tu! Aj keď sa to na prvý pohľad nezdá.                                                                                                                                                    
       Vybrali sme sa ju hľadať do Tatier ako inak. Plány ambiciózne, obe ruky zdravé (u mňa),počasie hlásia dobré. Štandardne sme dohodnutí s dr. Matúšom.
Plán ráno z Poprad.plesa, cez Západ.železnú bránu do kačacieho žľabu a na Rumanov štít bol o.k, všetko pripravené. Ešte na pivo a do postele. Pivo a šproty so salámou super kombinácia, takže o tretiu nočnú v rade som mal postarané (prvé dve pracovné).
      O 4:00 vyrážame z popradského, je zamračené a príjemne teplo (januar). Po 2-3hod. šlapania ma dobieha únava z troch prebdených nocí a tiež predstava postele a x-hodín spánku. Nakoniec pôvodný plán balím(e). Najbližšie k nám je Zlobivá, vytriedime materiál, vyhliadneme líniu a ide sa do toho. Lezenie fajné, skala, trávky, snehu dosť aj po kolená : ) počasie „plechové“. Šesť a pol dĺžok na vrchol, radosť z počasia, ktoré by v severnej stene Rumanovho štítu chýbalo. Na začiatok nie zlé.
Na druhý deň sme mali ešte v oku pilier na Vysokú z juhu kvôli podpore slnka, ale počas nástupu nás pod ošarpancami chytil slušný vetrisko. Tak sme si posedeli ešte hodinku vo vykopanom závetrí,zjedli cukrové a šli het na chatu a dom.
Nakoniec je to z toho prvovystup.
Cesta sa vola: ZASNUBY 52 , pomenovane podla krasnej prihody ktora sa tam stala v roku 1952
maťo.školník.
 
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *