Zelene pleso , Žeruchy a Direttissima

posted in: Uncategorized | 0

Po dlhých dňoch dažďa, sa počasie rozhodlo slniť smutné tváre. Nabili sme motyku a tá vystrelila, mal som voľno cez víkend, tým padom bolo rozhodnuté, keďže Tatry sa plánovali dlhšie.

Plán som nemal žiaden, na tieto záležitosti je v dvojke Martin Smatana. V zostave Katka, Martin a ja sme o 2:00 začínali na Bielej vode smer chata Zelené pleso, hore o 4:15 osobne z posledných síl, po úplne neskutočne vypätom dni.

Sobota nás privítala "plechom" prečo nie, tešíme sa. Martin vymyslel Žeruchy a Čepelová cesta, príjemné poliezanie si, slnko pečie, je niečo lepšie? Po doleze sme sa rozhodli ešte príjemnú platňu na Kozí štít – názov neviem 🙁 na vrchole sme chvíľu nasávali lúče slnka a poďme dole so super pocitom z celého dňa. Večer ešte boľačky, bo to slnko nás spálilo, že až.

Nedeľu sme s Katkou, prešli cez Kopské sedlo do Tatranskej Javoriny. Tesne pred odchodom nám chatarka hovorí, ale to ste už mali vyraziť, keď chcete ísť do Javoriny?
Dobrý džouk teta 😉 všetko sme stihli, aj večeru pri západe slnka na Kopskom sedle.
O počasí škoda písať stále plech. Zaujimavá túra to bola, stretli sme ľudí zaujímavých…
Rovno z túry na boulder, kde som viac obdivoval výkony Šakyho a chalanov z horskej ako liezol. Ešte musím dodať, Šaky tam bol tiež celý vikend (cvičenie).

Na pondelok nám Martin pripravil celkom zaujímavý kúsok, teda pre mňa isto, konečne leziem tatry aj v lete. Ide sa do Direttissima (VI, A2, RP6+). Pocity ani neopisujem.

Ráno 5:00 cink cink ten budík hnusný. Ale dávame pohodičku z chaty vyrážame o 6:00. Cca o 7:45 sme už v druhej dĺžke Weberovky, rozhodnutie padlo ísť prvé 2 dl. cez Weberku, lebo v Diretke sú rozbité. Liezlo sa fajne v tieni, aj ako liek na spálene krky a ramená. Liezlo sa liezlo až do prvého bouldra, kde som to z ruksakom nie a nie preklepať 🙁 no potom to bolo zase prijemné vzpinanie až do traverzu v 7 dlžke sakra to bolo načahovaní sa a dýchania a nepomohlo. Takže prvý dotyk s expreskou a voľný prelez je v zadku. Ale stále radosť. Najlepší oriešok však bola 9dl. Bouldrik na ktorý som nevyzrel a klúčova dĺžka kútom, v ktorom doslova tiekla voda po stene.
Nuž vyskúšali sme aj čo to z technického lezenia. Ešte smiešny traverz ležmo, ktorý niekto preklepe ležmo iný zase na kolenách no a niekto "normal pohodka" ani nevie, že tam je, však Šaky 😉
Dolezené, vytešení, unavení, spokojní, šipko na chatu, ešte sme podebatili so Šakym a konec akcie na zelenom plese.

Víkend to bol príjemný, len ta cesta Ba – Tatry a naspäť je bleee.
Verím, že takých víkendov bude viac…

maťo.školník.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *