Smerovanie klubu.

posted in: Uncategorized | 0

Náš klub VABEC zoskupuje alebo by mal zoskupovať aktívnych ľudí, ktorý robia veci a tým veci myslím aktívny športový pohyb. Zdá sa mi že už dlhšiu dobu je to inak aj napriek rozrasteniu klubu je to bieda, síce sa robia dobré tripy, či už doma alebo v zahraničí ale je to na taký počet členov málo-možno aj preto že to len stále toty istý robia tie veci a píšu články na vabec.sk a ostatný chatujú a chátrajú. A práve preto teraz píšem tento drbácky článok ale nechcem v ňom drbať konkretne na niekoho len všeobecne poukázat.

Ak chce ísť jeden člen do Tatier alebo inde napr. liezť alebo vykonávať inú outdoorovu aktivitu je problém s takého početného množstva členov a aj nečlenov vybrať dakoho, kto by išiel. No ak sa koná dajaká popitecká chatovačka hneď tam je kopa akože aktívnych ľudí. Proste ak sa Ide do Tatier je nás maximálne 3 ks, no ak sa ide na chatu, hneď sa každý obvoláva a onedlho sa naplní počet ľudí a dokonca až prevýši kapacitu chaty. Ok treba sa aj takto zabávať ale tak často? Zase na druhej strane je to dobre, aspoň bude menej ludí v Tatrách šak ich tam je aj tak už veľa. Jasné že tí čo majú práve povinnosti doma, v práci, v rodine alebo pracujú v zahraničí alebo sú v škole nemôžu robiť veci. No niektorý aj keď tu prídu zo školy na víkend hneď smerujú na chaty do krčiem a pod. a sú členmi klubu ktorý chce aspoň dakedy robiť outdoorove veci – daktorých je škoda.

Na výročnú schôdzu nám už ani pekná chatka v Hromoši nestačí(zaujímavé pritom na bežné schôdze nikto nechodí) bo všetci sa chcú rozbíjať a piť preto sa musí z klubových peňazí zaplatiť väčšia chata niekde na Sulíne. No dobre, ale prečo sa s klubových penazí nezaplatí chata v Tatrách aby sa aj niečo aktívne robilo alebo nech tie peniaze idú na podporu projektov napr. Karakoram, Himaláje, Mongólsko. A tie schôdze, žiadne už niesu a ak aj sú tak tam často idú na pivko iba traja čo sa dohodnú medzi sebou ale podstatné klubové a horské záležitosti sa tam už veľmi nespomínajú. Tiež rozlúčka zo sezónou má byť v prírode na našej peknej skale a s fľaškou? to čo je? aj pri tom už treba chvastať? inak by sme sa už asi ani nezabavili. Aký sme to vlastne klub? viac sa pije jak maká. Niekto nech mi to v diskusii vysvetlí.

Ale neberte to zle, veď každý nech robí to, čo ho baví a z čoho má dobrý pocit ne. Ja som aj tak veľmi rád že sme tu taký ľudia v našej SL a mame klub. Len som chcel ukázať ako to vyzerá v našom klube ale aj mimo neho, no je to iba môj názor, ktorý môže byť aj nepravdivý a ak je nepravdivý tak nech mi niekto dá vedieť ako to naozaj je lebo možno sa fakt mýlim alebo možno bude aj niekto zo mnou súhlasiť len o tom doteraz nechcel hovoriť tak s pravdou von he he. Tak som teraz zvedavý čo kto napíše a kto sa ozve v diskusii a kto ne.

 

DOGY.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *