Rytieri a princezné na jelene©

posted in: Uncategorized | 0

Leto sa nám prehuplo v krásne jesenné slnkom oplývajúce dni a tak hybaj ho ešte podriapať sa niekam do rozprávkovej krajiny. Traja bratia s dĺžkou vlasov rovnakou temer na milimeter, oblečení v zelených rytierskych  farbách kráľovstva Vabec, vybrali sa po úlovok  do oblasti oplývajúcej skalnými zvermi, na jelene©. Nasadli na veľký biely voz, ktorý ťahalo asi 90 koní, s vypálenou značkou VW na stehne. Cestou necestou  nabrali v Spišskej Belej dve švárne devy, zhodou náhod sestry princezné. Po krátkom rozhovore o tom, že prečo majú devy len také malé batôžky, kde majú kožu z medveďa, ako chcú bez nej stráviť noc, sa s chichúňaním princezien, že kožu nechali doma, mysliac my že určite na spanie veci majú a mysliac ony že bratia rytieri robia srandu, presúvame smerom na  jelene©. Cesta vo voze prebieha bez problémov, kone vládzu, nálada graduje a s ňou oťažieva aj noha pohoniča- švárneho mladého rytiera Iana. Túto situáciu využijú chamtiví za kopou šrotu ukrytí žoldnieri, udeľujú nám mýto za privysokú rýchlosť koní. Spočiatku žiadajú 50 zlatých dukátov, no pri pokuse o nižšiu sadzbu nám dávajú zľavu na 30. A potom nám už nič nebráni v ceste. Vystupujeme v skalnej oblasti jelene©, kde dívajúc sa na miniatúrne batôžteky sestier z čarnej gory, nám všetkým svitne že si fakt devy nerobili srandu a veci na spanie nemajú. Celkom sa na tom bavíme a vymýšľame alternatívne riešenia. A keďže sestry potrebujú byť druhého dňa okolo obeda doma, uvažujú že si chytia nejakú voz s koňmi, ktorý by ich vzal cestou späť.

            Veci na spanie skladáme pod previsom jaskyne, posilňujeme sa po ceste jedlom a ideme na to, bojovať so skalnými zvermi a zažiť nové dobrodružstvá. Švárny junák rytier Ivan sa rozhodne ísť pobojovať do skalnej zveriny spolu s devami a na úvod zvládne poraziť zver za 7+. Ja Rytier Daniel s rytierom Ianom útočíme na ľahšie dostupné zveri a na úvod porážame 6+ a 7. Po úvodných rozbojovačkách ideme skúsiť potrápiť sa s ťažšími skalnými zvermi. Na rady rytiera Iana sa púšťam do boja so zverom Osie hniezda 9-. Rytier Ian už nad ním zvíťazil, a tak jeho cenné rady sú nad zlato. Úvodnú najťažšiu pasáž preliezam a dostávam sa do vyrovnanej časti boja, no ruky skrehnuté z držania ťažkých úchopov na meči povoľujú a tak sa skalný zver vytešuje so svojej výhry. Oddychujem  na jeho území a nacvičím si posledné pasáže boja. Na dnes stačilo. Potom už len sledujem ako udatní rytieri Ian s rytierom Ivanom bojujú so zverom menom Pyroman 9. A takmer by mu odsekli hlavu no dostali sa iba ku krku s ktorým si nevedeli rady. Medzitým sme sa rozlúčili so sestrami z čarnej gory a pripravili sme sa na chladnú noc v krajine skalných zverov. Zababušili sme sa do medvedích kožušín a snažili sa usnúť. Vedľa nás však okupovala jaskyňu tiež nejaká tlupa, ktorá sa posilňovala pivom, medovinou a do toho bliakala nejaké divadelné repliky. Okolo polnoci sa nám všetkým podarilo  preniknúť do ríše snov. A keď nám prvé lúče jesenného slniečka pošteklilo naše veľké bratské nosy vykročili sme v ústrety novému dňu. Naostrili a oblepili sme svoje meče a hybaj ho pozrieť sa skalným zverom na zúbky. Rytier Daniel bojoval statočne a keďže celé leto veľmi so skalnými zvermi nebojoval obával sa svojho úspechu proti silnému protivníkovi. No na tretí pokus nakoniec predsa len zvíťazili jeho skúsenosti a so skalným zverom si poradil. Bolo že to radosti z prekonania zvera.

 

Švárny rytier Ian a udatný rytier Ivan, ktorí celé leto urputne bojovali so zvermi aj v zahraničí na území dnešného Francúzska,či Rakúska, kde odťali hlavy mnohým 7b+ a 7c zverom, sa pustili do zvera menom Šakal  9-. Rytier Ian bojoval fantasticky a zdalo sa že zvládne zvera chvatom OS, no v poslednom bojovom chvate tesne minul veľké ucho a zver mu uštedril pekný 6m pád. S bolestnými a nešťastnými výkrikmi sa rútil dolu. V ďalšom pokuse už obaja švárni rytieri nemali síl, no nabudúce určite padne hlava aspoň jedného zvera. Na záver si rytier Ivan porozprával s Gandalfom 8. A keďže slnko už klonilo svoju hlávku za horizont, pobrali sme sa my traja švárni rytieri späť do našich končín do kráľovstva Vabec.

Horám zdruff.

Učinkovali : Sestry princezné z čarnej gory: Baška a Kamila Čarnogurské

Rytier Ian: Jančo Fredy Sedlák

Rytier Ivan: Ivan Fuši Fuchs

Rytier Daniel: Šaky

 

Vysvetlivky:   Kopa šrotu- autobus

                        Veľký biely voz- auto VW Golf

                        Skalné zvery- lezecké cesty    

                        Meč-Prsty

                        Zlatý dukát-Euro

                        Medvedie kožušiny- spacáky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *