Malý Mlynár SZ

posted in: Uncategorized | 0

 Malý mlynár , alebo "Nanga Parbat nepustila ani na aklimatizacku" 🙂

 

       Mesiac dopredu snad aj dva sme dohodnutí s dr.Matušom (z rysov) na další podnik do Tatier. Matúš ma cit pre výber ciest a linií a tak ideme na Malého mlynára. Počasie kukame uz tyždeň dopredu , ale správy su horšie ako lepšie, alebo lepšie ako horšie? V každom prípade zlé.

Ideme to risknut aj tak a teda nabalení ma Matuš vyzdvihne v PP, ešte obligatne skočiť do tesca kúpit kladivo (1,29€ akcia) tak sme komplet fičíme.

Výšlap napodiv celkom ok , aj ked sme sa netrafili uplne ako sme chceli do žľabu, ale nič to i tak dobre. Na 1O1% dobre nam prestalo byť, keď sme narazili na odtlačok kamaráta medveďa 🙂 zdalo sa, že nieje vobec starý.

Nevadí , prišli sme sem liezť a nie hľadať medvede. Nabrať vodu a pome het spať, alebo čo. 

Lezenie začíname ďalší deň o 7.00 počko sa drží, no predpoveď hlási, o 11.00 dážď, vyberáme preto kratšiu cestu – Severný pilier (VI) 4h. Matúš sa podujme a už ťahá prvú dĺžku, nasledujem ho, taka akurat na ponaťahovanie sa. idem druhú to netuším, že ma čaká ten "kľúčový krôčik" v ktorom si bohužiaľ sadnem bo som sračka. No, ale potom sa človek nadýchne a pustí to celkom ok. No príjemne zaujímave lezenie. Ďalej ide Matouš, tiež celkom pekná dlžka s jedným ťažším kročkom, naberá sa výška tak si to človek užíva o to viac. Ešte jedna dĺžka na mňa, kde si konečne zatĺkam aj skobku + miesto s peknými vaničkami a je po dlžke 🙂 Ešte chytro Matuš ďalšiu a to už došli aj kamaráti oblaky , tak asi 30m pod vrchom otačame smer dole. Nestihli sme to podľa predstáv akurát nas zlialo len po ceste dole ked sme boli dole , prestalo. Neva dosušili sme veci, najedli sa a hutali, čo zajtra. Predpoveď opäť na prd, takže sme prespali, ráno sa zbalili a šli domov, aby nas ešte celou cestou, až do Lysej pláchal hustý dážď. 

m&M 

PS: kto budete mať cestu po mlynárovom žľabe, prosim vás spadla mi tam dlaha na zlomeniny, je v zbalenom stave a je to taka oranžová rolka , dosť svieti , ja som ju ale nenašiel, kedže sme zostupovali cez žabiubielovodsku. ďakujem. maťo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *