Malý mlynár s Galériou ganku.

posted in: Uncategorized | 0

    Po Zavakyho návnade z Alp a nedokončených úloh z Malého mlynára sa opäť s dr.Matúšom zberáme do tatier na pár dní. Počko sa malo zlepšiť, teda predpovede toho temer najdôležitejšieho boli dobré. 

 

 

 

Ale neboli 🙂 Steny potrebovali doschnúť po výdatných dažďoch a za jeden deň to nejde, nevadííí, začneme restdayom. Celkom som tomu prišiel na chuť, tým restdayom. 
Pobrali sme sa naspäť do steny M.Mlynára, ale nášmu smelému plánu dala červenú hlavne voda, ktora v dirrettisime tiekla a tiekla a nielen v nej. Nuz chodili sme pod mlynarom hore dole, hutali, co bude plan B. 
    plan B nakoniec na SZ vrchol – Kurczabovou cestou. Lezenie pekne, ale dosť mokré, nieslo sa v hesle. "prvý suchý chyt až na vrchole" 🙂
pozn. (posledny zaznamenany slovensky prelez podla internetu je z júla roku 1990 P. Adamec – Gantner – Šperka, kl.V , klub James Tatranska Polianka)
Spokojní konečne niečo vylezené, v taborisku hutame,čo bude zajtra na pláne. Česká veža, galéria ganku, … ?
 
Rozhodli sme sa ist nakoniec na Galeriu ganku – Puškášov pilier, kedže to bola jediná, ako tak suchá cesta na galérii. Čo to budem rozpisovať, dobre sme si zaliezli, aj sa pekne pomotali, ale skusenosti opäť vo vrecku dajaké. Piatok sme si dali opať restday,zbalili sa a sli domov… Pekne je v tatrách !
 
Po ceste dom este zastavka v Rajci na ich malom (o to krajsom) bezeckom podujati.
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *