Mala Bašta freeride

posted in: Uncategorized | 0

   Sobota, Chopok, krásny deň, nový sneh a poobede aj slnečno. Jazdilo sa fajne, ale len do obeda lebo davy ľudí rozjazdili aj posledný prašanik čo tam v noci napadal. Preto som už v ten deň vedel, že musím ísť jazdiť freeride aj zajtra ale niekam mimo stredísk a lanoviek, kde to nebude ešte vyjazdené. 

   Vo vyšších nadmorských výškach je ešte stále prašan z piatkového sneženia a tak som to chcel využiť a ísť do Vysokých aj napriek zlej predpovedi počasia. Večer, keď som prišiel domov z Nízkych Tatier som si k výbave pribalil len teleskopické paličky, a ráno som zase vyrazil do Vysokých Tatier.

   V nedeľu ráno 16.3.2008 som zavolal Dávidovi Litvinovi a Jushimu a hneď sme vyrazili zo Starej Ľubovňe na Štrbské Pleso. Odtiaľ sme začali šľapať a bez jedinej dlhšej prestávky, ak nepočítam jednu pauzu na pitie čaju sme vyfičali na vrchol Bašty. Výstup bol namáhavý lebo sme si prešľapaváli stopu v strmom svahu hlbokým snehom, keďže nikto pred nami tadiaľ nešiel. Pocit z jazdy po panenskom snehu nás však hnal vyššie až sme sa ocitli na samom vrchole Malej Bašty (2 288m.n.m). Počas výstupu žľabom bola dobrá viditeľnosť ale oblačno, až keď sme už boli pár metrov pod vrcholom začalo svietiť slnko a nakoniec bol krásny deň. Na vrchole sme si dali krátku pauzu na jedlo a prášili sme si to celou horou a žľabom dolu do Mengusovskej doliny. Potom pešo na Štrbské ku autu a doma v SL sme si dávali nedeľný obed už o 16.oo hod..

Pri rýchlej jazde dole som mal neopísateľné pocity slobody ale aj rešpektu, pretože sme išli aj cez spadnute lavíny. Počas jazdy som si vychutnával každý oblúk, ktorý som si ťažko vyšľapal. Je to iné ako keď vás tam vyvezie lanovka a človek má kopu energie.

Freriding mimo stredísk a ľudí má svoje plusy aj mínusy, no treba si z neho vedieť vyťažiť čo najviac tých kladných vecí a rozšíriť tak hranice svojich snb možností.     TATRYYY

Dogy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *