Konečne Tatranský prašan.

posted in: Uncategorized | 0

Tatry ponúkajú veľa krásnych terénov na freeriding ale aj na freestyle v backcountry. No tieto terény prístupné len dobrodružným ľudom, ktorým sa nelení niekoľko hodín šľapať s doskou do vyšších nadmorských výšok po vlastných, títo ľudia zažívajú neopísateľné pocity.

Na konte mám už niekoľko Tatranských freeridov ako napríklad Kriváň, Vysoká, Slavkovský štít, Zmrzlá dolina, Patria, Klin, Kráľovský žľab, Filmársky žľab, freeride zóny na Chopku, Dračie sedlo, Medená kotlina atď. .. Túto slabú teplú zimu som okrem snowparkov ešte nikde nejazdil. Keďže snehu je dole málo a snowparky boli tvrdé a neupravené, tak som sa rozhodol v sobotu 26.1.2008 aj napriek zlým predpovediam počasia ísť zase do našich krásnych TATIER hľadať prašan.

Ráno o 7.00 hod sme vyrazili zo Starej Ľubovňe autom Ja , Boris Litvin, Dávid Litvin a Mišél Batmend. O 8.30 sme boli na mieste a začali sme šlapať hore Monkovou dolinou. Vrcholy boli zahalené v mrakoch, sneh dole bol mokrý a vyššie sa striedal tvrdý až ľadový s mäkkým prašným. Do toho nám ešte snežilo a fúkal dosť silný vietor, čo nám sťažovalo výstup. Bola zlá viditeľnosť a tak sme si mysleli, že vyjdeme aspoň do sedla a zjazdime to späť do doliny. No keď sme po štyroch hodinách vyšli hore vietor zoslabol, počasie sa v priebehu piatich minút úplne zmenilo a na prekvapenie vyšlo slnko. Obloha bola teraz bez mráčika a striedavý sneh sa hore zmenil na súvislý prašan, no paráda. Hneď sme zapli viazka a začali skákať s hrebeňa dole do prašanu bs 360, fs a bs 180 a rôzne grabby. Počasie bolo stale pekné a tak sme neváhalipokračovali po hrebeni na plánovaný vrch Ždiarsku vidlu (2142m.n.m)

O hodinu sme boli hore a podarilo sa dali sme si freeride v prašanevidly krááása a potom aj celou dolinou skoro k autu.Bolo to nádherné len škoda že nás ako vždy nemal kto fotiť, takže fotky len take biedne rychlouky, lebo každý sa chcel hlavne vyjazdiť.

 

FREERIDE FOREVER               DOGY.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *