Dolomity

posted in: Uncategorized | 0

Posledné augustové dni bolo pár dni dobré počasie, tak sme vyrazili znova pozrieť pár krásnych kopcov v Dolomitoch.

Z "metodického" hľadiska sme si vybrali nie ťažké ferraty, takže obtiažnosť  B, možno pár úsekov C, keďže dvaja z nás ešte neboli v Dolomitoch, ani na ferratach (s výnimkou Tatranskej Kotliny).
V prvý deň sme si dali na rozbeh ferratu na Patternkoffer a ďalej tunelmi cez hrebeň až k chate Tre Cime. Toto bola tak trochu spomienka na môj druhy výlet do Dolomitov pred 19 rokmi. Na chate, po zhodnotení situácie, sme ešte vyšli takú "rebríkovú" ferratu na Tore di Toblin.
Druhý deň bol oddychovy a vybehli sme len jednu ferratu na Averau, pokochali sa  výhľadmi zo sedla Falzarego a vychutnali návštevu Cortiny.
Našim hlavným cieľom boli ferraty Marino Bianche na Cristallo di Mezzo a potom dlhá hrebeňová ferrata Ivano Dibona, po chodníkoch horských vojsk z 1. Sv. vojny, na ktorej sa nachádza aj mostík pri ktorom sa natáčal film Cliffhanger. Keďže to bolo dosť dlhé, naplánovali sme si to tak, aby sme boli hneď po spustení lanovky pri nej a štartovali sme okolo 7:15 od auta. Takže  v ten deň sme boli prví cestujúci. Toto nám ušetrilo minimálne 3-4 hodiny šlapania po kamennej zjazdovke a hlavne brodenia sa v jemnej kamennej suti v hornej časti. A potom to už išlo ako po masle. Pekný výstup na Cristallino di Mezzo, oddych, nekonečná cesta hrebeňom po ceste Ivano Dibbona a na záver 2-hodínový zostup suťou do údolia.
Jednoducho rýchla super akcia.
Tak snaď o rok znova.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *