Baranie rohy a Jahňací štít.

posted in: Uncategorized | 0

               Po čase opäť koment z malej klubovej, ale príjemnej akcie. Kedže sezóna už beží, viď. odkedy operuje Dodo Kopold v Tatrách. Uz mesiac som otravoval Zavakyho, nech zajedná voľno v decembri, aby sme mohli niečo podniknuť v horách. Doladili sa termíny a mohlo sa začať. Z Bielej vody sme si dali so Zavakym už potme výšľap na Brnčalku, kde už boli ľudkovia z Prešova. (pohostenie ionťákom), zhodili sme veci a šli k prešovčanom na kofolu a ionťák (hruškovicu) dumať, kam zajtra isť liezť a prehodiť pár slov ako sa darí "Prešovu". Keďže Zavaky je skusenejší, aj znalejší pomerov, nakoniec to padlo na Baranie rohy.
Budík o 5tej (niéé) čaj, chlebík, materiál do baglu a čelovka na hlavu a ide sa, po temer, ak aj nie 2 hodinách nástupu pod Baranie rohy už svitalo. Prvá dĺžka vyšla na mňa, v prvom ľade tejto sezóny som sa rozhodol vŕtať šrubu, druhá mi pritom spadla 🙂 kašľať na vŕtanie, ešte sa zíde. Hneď za tým mi spadla aj skoba a neskôr aj iné veci, takže materiálu som vytratil na "pol sezóny". V prvej dĺžke, kt. bola isto regulérna som aj istenie dával nariedko, liezlo sa tak príjemne, koniec prvej dĺžky, zamotkaný pred drytoolovou výzvou, nuž bandasky po 5-10 minútach povedali, zlez a obíď, zaštandoval som asi najhorším štandom v živote, naštastie ani foto nieje. Druhú dlžku ťahal Zavaky, ako inak s prehľadom, akurat na konci dĺžky prekvapenie v malom sedielku. Mne ako asi tradičnému "strácačovi materiálu" spadol dole cepín, nuž si vravim dobre dobre, len easy. Uvodný lightboulder od štandu sa podaril aj s jedným cepinom, škoda, že mi spadol cepín-kladivko, lopatkou sa čudne vytĺkajú skoby. Doliezol som. Nechcem vedieť, čo si myslel Dave. Tretia dl. už išla v pohode aj keď pre mňa v zvláštne naklonenom firne, ale lahôdka. Štvrtá dl. v podani Zavakyho opäť bez problémov, teda taký pocit som mal z neho, aj preliezanie preveja navrchu bolo v jeho podaní, z toho máme len video(pekné). Pohľad z hora rozprávkový, úplna inverzia, slnko a čistý modrý oceán nad hlavou. Ešte pár fotiek, šup veci do batohu a dole, lebo slnko zapadlo a tma tu bude, čo nevidieť. Po ceste sa ozval smäd, ďalšia čiarka v zozname, v stene som stratil aj fľašu s vodou. Dávid ide dole ako pilka (na chate nás už čakala Baška aj s Bobikom), to sa musim vrátiť ešte pod nástup, cepín som našiel to je hlavné, fľaša je naďalej nezvestná. Zavaky v tempe, nestíham za ním "bežať", úplne unavený dávam rest 5min. zjem chytro keksik a zapijem snehom a som "znovuzrodený" ešte asi 40min a sme na chate, dobojované.

               V chate príjemná partička ľudí, Baška, Jaro, Michal B., Tomek. Chalani boli po včerajšom hongo-bongo beer eveningu, kusok unavení, ale aj napriek tomu ešte stihli dať Kolový štít. Foto a report Buchy predpokladám. Večer bol asi v znamení naberania energie varilo sa, pilo, jedlo, debatilo, u mňa hlavne počúvalo, aké je to na miestach o ktorých len snívam.  Opäť som spokojný a trochu rozhľadený ako to funguje v iných častiach zeme. Všetci príjemne nalomení únavou ideme spať s tým, že budík bude, keď to uznáme za vhodné.

              Ráno beriem nášho 4nohého kamoša Bobika vonku na wc, už mu bolo aj dlho 🙂 kvasenička pri varení čaju a krížovkách (Táňa trénujem) postupne sa pri stole rozrastáme na rannej pohoďke. Tá sa natiahla až do 11tej. Darmo, podával sa najlepší druh indického čaju (pigi) a všetci sme mali chuť. Plán padol na Jahňací štít cestou (netuším jej názov za IV). Máme málo cepinov a Zavakymu sa asi nechce chodiť, idú s Baškou omrknuť PP. My už šlapeme pod nástup, slniečko hreje, cesta vyzerá kde-jako. Ale ide sa. Tomek plný elánu krásne natiahol prvú 60m vyľadnenú dlžku s Jarom doliezame. Druha a tretia dlžka v mojom podaní a vyliezame na krásne snehové firnikové pole, pokračujeme už len naviazaní na seba hore. Na vrchole krásne ako včera na baraních. Slnko sme stihli presne keď zapadalo. Tomek pohostil slaninkou a syrom, Jaro čajom a vysmiatučkí sme boli ako mesiačiky na …   O zostupe tu nebudem písať, bol ale zaujímavý! Na chate zbalení, opäť malá Tea sesion, ešte cesta z brnčalky dolu a tam som zamaval dobrým ľudom…

              Bolo nás tam z Vabca viac, toť jeden z pohľadov na dni v okolí brnčalky.

Foto som pridával len z Jahňacieho štítu, lezenicu na Baraních resp. fotky z nej už pridal Zavaky o članok nižšie.

zdruf

                      

      

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *