aprílová Ždiarska Vidla

posted in: Uncategorized | 0

    Po poriadnom, popršanom počasí a popadaní posledných, peckových lavín, prišlo pekné počasie a tak som sa pripravil a pobral pojazdiť predposledné, presnežené pražľaby do prekrásnych Tatier.

    Je posledný aprílový víkend, vonku teplo a ja som rozhodnutí zjazdit centrálny žľab Ždiarskej vidly(2142 m.n.m). Aj napriek tomu že nikoho, kto by chcel ísť v tento horúci deň jazdiť som nezohnal, výrážam o 10:00 hod. zo Starej Ľubovne do Ždiaru. V Ždiari som za necelých 40 minút, zapínam dosku na ruksak a hybaj hore Monkovou dolinou.

    Celou cestou nestretávam žiadných ludí, iba medvedie stopy v blate na chodníku strašia. Idem sám, stopa v snehu nieje žiadna, takže si celu cestu prešľapávam až na suchý trávnatý hrebeň po ktorom to v sprievode kamzíkov už ide ľahko až na vrchol vidly. Popri výstupe jem obed, robím pár záberov prebúdzajúcej sa zimno-jarnej prírody a tak mi celý výstup trvá 4 hodiny.

    Pred jazdou nechávam zapnutú kameru na kameni v žľabe a tak sa mi trošku podarí zachytiť aj pár oblúkov.

    Po dojazdení až úplne dole prechádzam ešte suchým lesom k autu a o 18:00 hod. si dávam doma teplú večeru yeee!!! SNB forever.

    DOGY.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *