Ako sme si do Ospu odskočili.

posted in: Uncategorized | 0

U nás doma to vďaka počasiu na lezenie moc nevyzeralo a tak sa nám po studenom máji zažiadalo troška do teplejších destinácii. Fejsis prišiel na dva týždne domov, tak to trebalo využiť. Na rýchlo sa rozhodujeme a vyberáme lokalitu, v ktorej obrúsiť končeky prstov. Malaga, Mallorca, Alicante, Kalymnos, Semmering, Osp hľadáme lacné letenky a termíny, nakoniec padla rýchla voľba na Osp, predpoveď dobrá a tak v utorok na noc v dvojke vyrážame. O pol 7tej ráno prichádzame do dedinky Zazid a unavení skladáme sa v Xaxid hosteli. O dvanástej sme ako tak vyspatí a tak poď ho opáčiť cesty v Mišej peči. Na rozlez 6b+, hneď vedľa Jumbo 7a/a+, ktoré vo výleze prekvapilo a bolo po onsajte. Z ciagľov naokolo vytekajú kvapky vody, čo dáva tušiť že ani tu počasie nebolo najlepšie. Obzeráme línii a Fejsis sa hneď nominuje do previsnutého Corta 8a. Krokuje a celkom to ide. Idem skúsiť aj ja na počudovanie rýchlo porobím všetky kroky, no zdá sa že natekačka to bude kvalitná. Podmienky nie sú ideálne, chyty vyšmýkané, vymádžované  od xy borcov pred nami, no v duchu si vravíme snáď by to šlo. Druhý deň dávam na rozlez flash Albánsky konjak 6c+, po novom za 7a, čo sa vzhľadom na vykĺzanosť aj hodí. A poď ho do Corta, kroky jasné uvidíme kam ma tá moja súčasná nevytrvalosť pustí. Hop hop hop, idem ako pilka a v polke cesty dochádza, pred pohupom do madielka ala lopata končím. Fu tak to vyzerá na viac pokusov vraví si. Podobne si počína aj Face. Krokujeme ešte Hobita za 7c, ide to. Čaká nás rest day. Ideme sa trošku vyčľapkať na Istriu do okolia Novigradu, pláže nás moc nenadchli, tak sme sa kus pokúpali, dali výkvas a hybaj ho nazad. V sobotu pokúšame flashdance 7c, spodný bouldrik nás trošku potrápil a ani vršok nie je zadarmo. Podmienky nič moc, slnko výpek aj v tieni, hodnotíme situáciu. Cesty nepúšťajú, pokusovať sa nám nechce a tak sa rozhodujeme skrátiť pobyt o dva dni. Do Ospu proste treba prísť v inu dobu a inak pripravený, byť už rozlezený a skúsiť dve tri ťažké cesty a zdruff. Krásu ciest zatieňuje ich vyjazdenosť a kĺzkosť a v takom teple obzvlášť (ten čo hniezdi na komínoch).

Nuž tak sme sa aspoň doznali, že co dze jak. Mišja peč je dobrá tak na rýchly výjazd typu 2-1-2 a domu, s tým že máte natrénované. Fejsis si ešte prekrokuje rock and droll 7c+ ktorý pred 6rokmi vyliezol a tak si zaspomína na staré časy. Balíme a ideme kuknuť do Babny, na Fejsisom vysnívanú cestu Bitka s stalaktity, 50metrová štreka za 8b.

V nedeľu vyrážame, platíme pokutu 35E za prekročenie rýchlosti za Viedňou, a večer už vychutnávame domáce čapované. Lezeniu zdruff.    Šaquais a Faces.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *