login
18.1.2016
Slavkovská Kopa - Dáma s péřovkou
Maťo Školník

 Sviatočný rozlez na Tupej , ma len utvrdil , že tie Tatry, špeciálne zimné mi chýbajú a tak som hľadal nejaké zladenie povinností vs. voľný čas. To sa podarilo a celkom zdarne (škola,rodina,lezenie) nuž 14.1 (štvrtok) sme s Tomášom Havlíkom takým dobrým chlapcom z Lozorna dohodli na jednodnovke. 

Aby sme sa prešli a zaliezli si, vybrali sme Slavkovskú kopu a po ceste vlakom aj pešo dohadovali, či to budú na Sl.kope Havranie vlasy, alebo Dáma s péřovkou. Pred Vareškovými plesami sme zhodnotili situáciu, že viac lezenia bude predsa len v "Dáme" , nuž z chuti sme sa pustili do toho. Ešte strihnúť kto ide prvý a hybaj sa zohriať kúsok. 


Prvá dĺžka presne akurát na rozlez - mix tráv, firnu aj skaly. Podarilo sa mi potiahnuť až pod kľúčový flek cesty kúto-komín, ktorý som vlastne mal ťahať ja, ale podarilo sa mi s našim "60m" lanom natiahnuť naraz až po druhý štand (dľa papier.sprievodcu). Tomish to vzal športovo a pustil sa do komína, ktorým presvišťal ako nôž maslom a tým pádom nás už čakalo len príjemne lezenie.

v tretej dĺžke už len jedno miesto kde boli asi dva ťažšie kroky a hybaj ho už súčasne až hore do Slavkov.priehyby.
Podmienky sme mali na lezenie dobré, od hrebienka bolo 30-40cm noveho snehu, ale stena bola vyfúkana. Preto sme aj zvolili zostup žľabom poza Slav.stráž.

S Tomášom sme sa rozlúčili na Rainerke on pokračoval v Tatrách ďalej , ja na vlak.

zdruff